قوانین و سیاست‌ها

قوانین و سیاست‌های پیش رو، راهنماها و دستورالعمل‌هایی که این سایت پیش روی شما قرار داده است، یک قرارداد قانونی است بین شما («شما» = «کاربر») و تترو مارت («ما» = «تترومارت»=«tetromart.com») که به آن از این به بعد «قوانین» می‌گوییم. و همچنین منظور از کالا («کالا» = «محصول» = «خدمت») در این سند، همه کالاها و خدمات فیزیکی (عینی و ملموس) و غیر فیزیکی است که در این بستر به فروش می‌رسد. منظور از فروشنده، تمام کاربران سایت که در بستر تترومارت دارای کسب و کار می‌باشند و اقدام به تبلیغ یا فروش کالا یا خدمات خود می‌کنند. منظور از خریدار («خریدار»=«مشتری»=«سفارش‌دهنده»)تمام کاربرانی است که در بستر تترومارت اقدام به خرید کالا یا خدمات می‌کنند.

لطفاً قبل از استفاده از سایت تترومارت شرایط و قوانین استفاده از سایت را مطالعه فرمایید. استفاده از بستر تترومارت و هر یک از بخش‌ها، سرویس‌ها، برنامه‌ها، خدمات، نشان‌های تجاری، و دامنه‌ها و زیردامنه‌های وابسته به آن به منزله پذیرش این توافق نامه است. تترو مارت این حق را برای خود محفوظ می‌دارد تا در هر زمان، تمامی یا بخشی از این قوانین را بدون اطلاع قبلی اصلاح کند. اصلاحیه‌ها از زمان ثبت در سایت معتبر می‌باشند. بنابراین کاربران وظیفه دارند که برای اطلاع از تغییرات در این سند به آن سر بزنند و هر گونه ادعای عدم آگاهی نسبت به آن در هر حال مورد قبول نخواهد بود. تترومارت در صورتی که تشخیص دهد این تغییرات عمده و جدی است، وظیفه خود می‌داند که آن را از طریق ایمیل یا انتشار در بسترهای وابسته به تترومارت به اطلاع کاربران برساند. تترومارت حق تأیید، رد و یا تغییر هر درخواست، سفارش یا هر اطلاعات ارسالی دیگر به سایت را برای خود محفوظ می‌دارد.

تترومارت به عنوان واسطه میان فروشنده و مشتری فعالیت می‌کند و همواره سعی در جلب رضایت طرفین و تسهیل در فرآیندهای آن‌هاست. فروشنده و مشتری توافق می‌کنند که در صورت پیشامدن هر گونه اختلاف، مرجع اولیه‌ی حل اختلاف تیم حل اختلاف تترومارت باشد. این کار در ساعات و روزهای اداری انجام می‌شود. در صورتی که تیم حل اختلاف به دلایلی شامل و نه محدود به پیچیدگی‌های مسئله، احتمال عدم توانایی در حفظ حقوق طرفین را بدهد می‌تواند از انجام حل اختلاف خودداری نموده و طرفین را به مراجع قضایی و قانونی و رسمی هدایت کند تا ایشان نسبت به حل اختلاف اقدام کنند.

کاربران تترومارت می‌پذیرند که در صورت هرگونه اختلاف حقوقی با تترومارت، مرجع صالح رسیدگی‌کننده به اختلافات، مراجع ذی صلاح واقع در شهر شیراز بوده و کاربران حق پیگیری در مراجع قضایی دیگر را از خود سلب می‌نمایند. آدرس استقرار دفتر اصلی تترومارت مطابق با اطلاعات مندرج در نماد اعتماد الکترونیکی است. فروشندگان و مشتریان در استخدام تترومارت نیستند و هر فردی تا زمانی که مرتکب تخلفی نشده باشد، می‌تواند در بستر تترومارت فعالیت نماید، بنابراین مسئولیت اقدامات ایشان به عهده شخص ایشان می‌باشد.

هدف تترومارت تسهیل در خرید و فروش محصولات به صورت مطمئن می‌باشد. بنابراین چنانچه کسب و کاری اقدام به فروش محصولات خود به هر طریقی به جز بستر تترومارت نمود مسئولیت آن به عهده خود کسب و کار می‌باشد و مشتری در صورت هر گونه اختلاف حق اعتراض به تترومارت نخواهد داشت. همچنین هرگاه خریدار اقدام به خرید محصولی به جز بر بستر تترومارت نمود، مسئولیت آن به عهده ایشان می‌باشد و تترومارت هیچ مسئولیتی در این گونه موارد را نمی‌پذیرد. توضیح: موارد اشاره شده در بالا شامل و نه محدود به موارد زیر می‌باشد:

  • واریز وجه به حساب فروشنده به صورت مستقیم و نه بر بستر درگاه‌های پرداخت تترومارت،
  • ارسال محصولات به هر طریقی به جز موارد ذکر شده در بستر تترومارت توافق مشتری و کسب و کار بر فروش محصولی به جز موردی که بر بستر تترومارت به فروش رسیده است.

تمامی معاملات انجام شده در بستر تترومارت باید بر اساس قوانین تجارت جمهوری اسلامی ایران و قانون تجارت الکترونیک جمهوری اسلامی ایران باشد.

برای حفاظت و اعاده حقوق قانونی فروشنده و مشتری، تمامی کاربران تترومارت باید حداقل ۱۸ سال سن داشته باشند، افرادی که این شرط را ندارند فقط با اجازه ولی قانونی خود امکان فعالیت در بستر تترومارت را خواهند داشت و کلیه مسئولیت‌های قانونی نیز بر عهده ولی قانونی ایشان خواهد بود.

تعهدات فروشندگان: شما با استفاده از بستر تترومارت موافقت می‌نمایید که اعمال زیر را انجام ندهید: تبلیغ و ارسال هر محصول غیرقانونی، شیادانه، تهدیدآمیز، توهین‌آمیز، افترا آمیز، موهن و یا هر چیز قابل اعتراض. ارسال یا انتقال هر نوع اطلاعات یا نرم‌افزار حاوی ویروس یا دیگر افزونه‌های مضر/مخرب. ارسال یا انتقال هر چیزی که حقوق معنوی ایجاد کننده آن را زیر پا گذارد. ارسال یا انتقال هر اطلاعاتی که قوانین سایت و توافق‌نامه را زیر پا بگذارد. اقدام به فروش محصولات از طریق هر بستری به جز موارد مورد تأیید تترومارت. در صورت فروش هر محصولی خارج از بستر تترومارت مسئولیت عواقب ناشی از آن بر عهده‌ی فروشنده می‌باشد و تترومارت هیچ نقشی در صورت بروز اختلاف نخواهد داشت.

هزینه استفاده از تترومارت مطابق با اطلاعات مندرج در صفحه هزینه خدمات می‌باشد. راه‌اندازی کسب و کار مطابق با تعرفه‌های تعیین شده می‌باشد و به صورت ماهیانه یا سالیانه قابل شارژ است. در ازای معاملاتی که به صورت آنلاین و از طریق درگاه پرداخت تترومارت انجام می‌گیرد، بسته به نوع محصول، میزان فروش و عوامل مؤثر نظیر آن، پس از کسر کسورات قانونی (مانند مایات)، «درصد مشخصی» به تترومارت تعلق می‌گیرد و امکان استرداد آن به کاربران وجود ندارد. آخرین درصد و سهم مصوب تترومارت هنگام ایجاد کسب و کار به اطلاع کاربران می‌رسد. همچنین تغییر در این درصد و مبنای محاسبه نیز از طریق رسانه‌ها و راه‌های ارتباطی تترومارت اطلاع‌رسانی می‌گردد. سهم تترومارت حداکثر ۹ درصد است. این هزینه بابت پوشش هزینه‌های نگه‌داری و توسعه سایت و بسترهای وابسته به تترومارت، هزینه‌های متعدد فنی (مانند تأمین اینترنت، سرور و سخت‌افزار لازم)، کارمزدهای بانکی و هزینه‌های پستی، تبلیغات برای جلب مشتریان، هزینه‌های حل اختلاف و پرسنل دریافت می‌گردد.

مبلغ حاصل از فروش محصولات به مدت مشخصی نزد تترومارت باقی می‌ماند تا از دریافت محصول توسط مشتری اطمینان حاصل نماید. این مدت بسته به نوع محصول و فاصله فیزیکی فروشنده و مشتری متفاوت می‌باشد. مشتری به مدت ۷ روز پس از دریافت محصول می‌تواند نسبت به مغایرت محصول دریافتی با محصول فروخته شده به ایشان درخواست دهد. بدیهی است که اگر در این مدت مقرر مشتری درخواست خود را ثبت ننماید، تترومارت فرض بر راضی بودن مشتری دارد و مبلغ مورد نظر به حساب کسب و کار واریز خواهد شد و مشتری حق هیچ‌گونه اعتراضی نخواهد داشت. حداقل موجودی جهت واریز به حساب فروشنده باید ۱۰۰۰ تومان باشد. کارمزد و هزینه‌های حواله بر عهده فروشنده می‌باشد. طبق زمان‌بندی تترومارت برای تسویه مالی داد و ستدها، به حساب بانکی (از طریق شماره بانکی شبا) که مالکیت کامل آن متعلق به فروشنده است، پرداخت می‌شود.

تترومارت حسب صلاح‌دید خود می‌تواند جهت احراز هویت فروشنده از ایشان طلب اوراق هویتی کرده یا در خصوص هویت کاربر اقدام به استعلام کند. چنانچه هویت کاربر برای تترومارت احراز نشود، وجه به حساب ایشان واریز نخواهد شد. واریز مبلغ حاصل از فروش محصولات پس از تأیید مشتری حداکثر طی دو روز کاری انجام می‌شود.

فروشنده متعهد می‌شود که محصول ارسالی مطابق با عکس‌ها، ویژگی‌ها، وزن آن و جزئیات وارد شده در صفحه محصول باشد. همچنین در زمان متعهد شده به ارسال محصول آماده و ارسال گردد. اگر ضمانت و پشتیبانی پس از فروش نیز ذکر شده باشد، به آن متعهد باشد. و در صورت مغایرت با آن، تمام مسئولیت ناشی از آن را بپذیرد و نسبت به جبران خسارت اقدام نماید. این خسارت شامل و نه محدود به موارد زیر است:

  • کارمزد پرداخت الکترونیکی، در صورتی که خریدار وجه را از طریق درگاه پرداخت آنلاین پرداخت کرده باشد.
  • کارمزد سایت
بنابراین در صورتی که تترومارت تشخیص دهد، عدم رضایت مشتری به جهت تقصیر یا کوتای و سهل‌انگاری فروشنده بوده است، طبق قوانین بازگرداندن محصول عمل می‌شود.

تترومارت حق جلوگیری از فعالیت کاربران اعم از فروشنده و مشتری را به دلایلی شامل اما نه محدودبه این موارد محفوظ می‌دارد:

  • هرگونه اقدام خلاف قوانین تترومارت
  • عدم رعایت ادبیات مناسب
  • بی احترامی به پرسنل تترومارت و دیگر کاربران
  • عدم پذیرش قوانین سایت
لذا ادامه فعالیت این کاربران منوط به پذیرش قوانین می‌باشد.

در هنگام ثبت نام از شما درخواست می‌شود تا نام کاربری و رمز عبور برای حساب خود انتخاب کنید. شما به صورت کامل در حفظ و نگهداری رمز عبور خود مسئول هستید. ما با مشاهده هرگونه فعالیت در حساب شما چنین برداشت خواهیم کرد که شما یا فردی که از طرف شما اجازه دسترسی به او داده شده است وارد حساب کاربری شما شده است. شما کاربر به تنهایی و به صورت مستقل مسئول تمامی فعالیت‌هایی هستید که توسط حساب کاربری شما انجام می‌شود. اگر شما استفاده از حساب کاربری خود را در اختیار دیگری گذاشتید یا به صورت اشتراکی از آن بهره‌بردای کردید، تمام مسئولیت و عواقب آن به عهده شخصی است که اطلاعات صورت‌حساب و پرداخت‌ها به نام اوست. در صورت مشکوک شدن به دسترسی غیر مجاز به حساب خود، بلافاصله از طریق پشتیبانی به ما اطلاع دهید.

فروشنده به عنوان یک کسب و کار مستقل، محصول و خدمات خود را ارائه می‌کند و تمام مسئولیت‌های آن از قبیل تولید و بارگذاری محتوا و اطلاعات محصولات، قیمت‌گذاری و تنظیم هزینه و فروش و ارسال آن‌ها به عهده ایشان می‌باشد. تترومارت مسئول رفتار فروشنده‌ها نمی‌باشد. تمام حقوق و تعهدات خرید و فروش محصولات بین فروشنده ومشتری خواهد بود. هر نوع استفاده شما از بستر تترومارت شما را به شریک، نماینده، سرمایه‌گذاری مشترک، قرارداد استخدام یا پیمانکاری، شعبه، حق فنی و نظایر آن با تترومارت تبدیل نخواهد کرد.

شما می‌بایست روش و شماره حسابی که می‌خواهید از سایت برداشت کنید را در تنظیمات مشخص کنید. برای برداشت از تترومارت حساب کاربری شما می‌بایست تأیید شده باشد. یعنی نام و شماره موبایل می‌بایست از طریق ارسال کارت ملی و ارسال پیامک تأیید شود.

شما توجه دارید و موافقت می‌کنید تترومارت شما را از طریق آدرس ایمیلی که مرتبط با حساب کاربری شما است برای ارسال اطلاعیه‌ها مطلع خواهد کرد.

نام کاربری شما به صورت عمومی نمایش داده می‌شود و به تمامی فعالیت‌های شما در تترومارت پیوند می‌خورد. بنابراین نام کاربری مناسبی برای خود انتخاب کنید. انتخاب نام‌های غیر اخلاقی (توهین‌آمیز، مبتذل، رکیک و زننده)، نام‌ها و نشان‌هایی که جزو مالکیت معنوی دیگران به شمار می‌آیند یا به برندهای ثبت شده متعلق است (مگر با ارائه مدارک و مجوزهای مستند)، جزو مصادیق نقض شرایط استفاده از تترومارت است. حسب مورد و بنا به تصمیم تترومارت ممکن است منجر به تعلیق یا مسدود شدن یا حذف کامل حساب کاربری شما در تترومارت گردد.

نام‌گذاری کسب و کار و محصولات و نیز معرفی و توضیحات مربوط به آن‌ها، مشمول شرایط این سند است. از این رو، به کار برددن هرگونه عبارت یا جمله‌ای در نام‌گذاری کسب و کار یا محصول و همچنین توضیحات و ویژگی‌هایی که برای کسب و کار و محصولات آن توسط فروشنده درج می‌شود و انتشار می‌یابد، در صورتی که صرفاً ادعا بوده و ادله اثبات‌کننده برای آن نداشته باشید، ممنوع است و هرگونه ادعایی از سوی اشخاص ثالث به عنوان سرقت یا نقض ماکیت فکری و معنوی، بر عهده فروشنده است و در صورت اقدام از سوی فروشنده، تتراد می‌تواند طبق شرایط پایان همکاری و فسخ عمل کند.

اگر کاربری به عنوان یک واحد تجاری، صنعتی، مردمی (شخصیت حقوقی) برای ثبت و تأسیس حساب کاربری در تترومارت اقدام کند، به صورت شخصی اقرار و ضمانت کرده است که به عنوان نماینده آن شخصیت حقوقی اختیار و قدرت موافقت و تبعیت از قوانین و شرایط استفاده از تترو مارت را به عهده دارد. همچنین قید می‌شود که واگذاری حساب کاربری به غیر در تترومارت تعریف نشده است.

ممکن است تترومارت در شرایطی، از کابر درخواست ارائه مدارک، اطلاعات تکمیلی و احراز هویت کند. در این صورت، کاربر متعهد خواهد بود مدارک و اطلاعات درخواستی را طبق زمان اعلام شده از سوی تترومارت ارائه کند. در غیر این صورت، تترومارت می‌تواند حساب کاربری را مسدود کند و به کاربر هیچ خدماتی ارائه نکند.

فعالیت‌های کاربران اعم از فروشنده و مشتری به صورت پیش فرض در بستر تترومارت برای عموم مخاطبان قابل مشاهده است و نیز در فضای مجازی و اینترنت (مانند نتایج موتورهای جستجوگر ایرانی و خارجی و شبکه‌های اجتماعی وابسته به اینترنت)، در دسترس دیگران برای جستجوی ایشان در این فضاها قرار داد.

تترومارت به دلایل متعددی، از جمله درک رفتار مشتریان خود و بهبود تجربه کاربری از فن‌آوری‌هایی مانند کوکی‌ها (نظیر cookies, clear gifs, log files, and flash cookies) استفاده می‌کند.

تترومارت می‌تواند از پیشنهادهای ارائه شده توسط کاربران در راه‌های ارتباطی خویش با مخاطبان، برای ارتقای خدمات خود به کاربران و مخاطبان استفاده کند.

تترومارت جهت برقراری ارتباط با کاربران از کلیه روش‌های در دسترس مانند شماره تماس (برقراری تماس یا ارسال پیامک)، ایمیل، ارسال پیام در شبکه‌های اجتماعی و پیام‌رسان‌ها و سایر کانال‌های ارتباطی استفاده خواهد کرد.

برای تترومارت حفاظت از اطلاعات کاربران از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و آن را بدون دریافت رضایت کاربران به شرکت ثالث به فروش نخواهد رساند.

تترومارت ممکن است مطالب شما را در راستای رعایت قوانین تترومارت و قوانین کشور ویرایش یا حذف کند.

آنچه کاربران به هر طریقی از قبیل عکس، نام کاربری و پروفایل، درج نظر، نام کسب و کار توضیحات محصول و به طور کلی هر آنچه شما حین استفاده از بستر تترومارت درج و منتشر می‌کنید، صرفاً محتوای ایشان بوده و تمام مسئولیت فردی و انحصاری آن به عهده‌ی ایشان می‌باشد و تترومارت به هیچ عنوان مخاطب ادعایی پیرامون آن نخواهد بود و نسبت به آن هیچ مسئولیتی نخواهد داشت.

کاربران با درج محتوا در هر بخش از بسترهای تترومارت، مجوز بهره‌بردای از آن محتوا را به تترومارت اعطا می‌کنند. تترومارت ضمن حفظ حقوق ایشان، مجاز خواهد بود، در راستای توسعه طرح اکوسیستم تترومارت، مطابق این مجوز از محتوای ایشان استفاده کند؛ مانند انتشار و بازنشر محتوای ایشان در بخش‌های مختلف تترمارت و کانال‌های گوناگون آن (نظیر شبکه‌های اجتماعی)، برای طرف‌های همکار در حوزه بازاریابی، و همچنین برای آموزش و ارتقای کاربران خود می‌تواند از محتواهای کاربران استفاده کند.

تترومارت نسبت به حفظ دقیق و کامل حقوق مالکیت فکری تمام کاربران در بسترهای خود، حساسیت ویژه‌ای دارد. در صورتی که هر گونه محتوای مندرج در بسترهای تترومارت را ناقض حقوق مالکیت فکری خود می‌دانید، می‌توانید ما را نسبت به این امر مطلع سازید تا در صورت صحت، نسبت به حذف و اخطار به کاربر خاطی اقدام کند. همچنین آگاه باشید، در صورتی که محتوای درج شده توسط کاربر ناقض حقوق مالکیت معنوی و فکری یا قوانین تشخیص داده شود، تترومارت می‌تواند آن را بدون اطلاع قبلی حذف کند.

مسئولیت هرگونه خسارت ناشی احتمالی که به دلیل عدم رعایت قوانین توسط کاربران باشد به عهده ایشان است و حق هیچ گونه اعتراضی نمی‌باشد.

تترومارت بر آن است تا بستر فراهم شده، یک محیط امن، قابل اعتماد و شفاف باشد. بنابراین درج و انتشار هرگونه محتوایی (حتی نام کاربری، محصول) که به نوعی ناقض قوانین تترومارت یا قوانین کشور باشد، ممنوع خواهد بود. کاربران متعهد هستند از درج هرگونه محتوای غیر قانونی، غیر اخلاقی، تهدیدآمیز، ناقض حقوق دیگران، حاوی عبارات ناپسند و گمراه‌کننده خودداری کنند. تترومارت محتواهایی را که به تشخیص خود مصداق هر یک از موارد فوق و یا به نوعی مغایر با اصول و قواعد تترومارت بداند، می‌تواند بدون اطلاع قبلی حذف کند و از این جهت هیچ ادعایی علیه تترومارت پذیرفته نخواهد بود.

هر محتوایی که هر یک از کاربران در تترومارت منتشر می‌کنند، مستقیماً مرتبط به شخص ایشان است و تترومارت هیچ‌گونه مسئولیتی از جهت صحت، قانونی بودن و تطابق محتواهای منتشر شده با قواعد کپی رایت نخواهد داشت.

کاربران اعلام می‌کنند از هر گونه استفاده از خدمات تترومارت که منجر به نقض قوانین می‌شود، خودداری خواهند کرد. به طور مثال، فروشنده متعهد خواهد بود، هرگونه مجوزی که برای عرضه محصولات نیاز است، اخذ و بر اساس آن محصولات را عرضه کند. عواقب عدم اخذ این مجوزها و ورود هرگونه خسارت به اشخاص ثالث، مستقیماً و منحصراً به عهده کاربر خواهد بود.

هرگونه جمع‌آوری با/بدون قصد استفاده از اطلاعات دیگران، استفاده از اطلاعات مشتریان تترومارت که صرفاً در راستای ارائه محصولات در اختیار شما قرار گرفته است، سوء استفاده از دارایی‌های مادی و غیر مادی تترومارت، نفوذ به نرم‌افزارهای تترومارت و کدهای نرم‌افزاری مربوطه و مهندسی معکوس طرح بستر تترومارت، و نفوذ به سخت‌افزارهای تترومارت ممنوع است.

کاربران متعهد خواهند بود که از علائم و اسامی تجاری یا هر نوع علائم دیگر متعلق به تترومارت، فقط به منظور شناساندن و تبلیغات محصولات خود و در محدوده این قرارداد استفاده خواهند کرد. هرگونه اقدام به ثبت هر یک از اسامی و علائم تجاری متعلق به تترومارت یا هر اسم و نشان و علامتی که می‌تواند به علت شباهت با علام متعلق به تترومارت اشتباه‌برانگیز باشد، و نیز استفاده از نام‌ها و علائم تترومارت در نام کسب و کار‌ها یا محصولات، ناقض این توافق خواهد بود.

همواره حق مالکیت تترومارت بر مجموعه دارایی‌های مادی و غیر مادی تترومارت محفوظ است و بهره‌برداری و استفاده از هر کی از مجموعه دارایی‌های مادی و غیر مادی متعلق به تترومارت (مانند وب‌سایت، برند، نشان تجاری، عناوین، طرح‌های بازاریابی، تخفیف‌ها، کمپین‌ها علامت‌ها) در غیر چارچوب مشخص شده از تترومارت یا خارج از عرف و عادت، به هر شکل مستقیم و غیر مستقیم، سوء استفاده تلقی می‌شود و ممنوع است.

و در صورت هر گونه سوء استفاده تجاری یا غیر تجاری از هر یک از این دارایی‌ها برای منافع خارج از بستر تترومارت، استفاده و بهره‌برداری در چارچوب غیر تعریف شده از سوی تترومارت، و ایجاد خسارت مادی و غیر مادی به هر یک از این دارایی‌ها، تترومارت مجاز است در مرحله نخست تذکر شفاهی یا کتبی دهد یا کاربر را از طرح و برنامه خارج کند و در مرحله بعد، دسترسی کاربر را به خدمات تترومارت به حالت تعلیق درآورد یا مسدود کند یا به طور کلی، حساب کاربری را حذف کند و همواره خسارت و حقوق قانونی خود را نیز طبق مقررات این سند یا از طریق قانونی و قضایی، پیگیری و مطالبه کند.

در صورتی که تترومارت به جهت اقدامی که کاربر انجام داده است تحت پیگرد قانونی قرار گرفت، کاربر متعهد به دفاع و مصون ساختن تترومارت از این گونه ادعاها خواهد بود. این بدان معناست که کاربر در این موارد از تترومارت (شامل کلیه کارمندان و اشخاص تحت همکاری وی) دفاع خواهد نمود و تترومارت را نسبت به تمام هزینه‌هایی که ممکن است در این جریان (اعم از هزینه‌های دادرسی، جذب وکلای مدافع و محکومیت‌های مالی) به تترومارت تحمیل شد، مصون نگاه خواهد داشت.

ممکن است در جریان استفاده از بستر تترومارت، با اشخاص حاضر در این بستر تعامل داشته باشید، تترومارت نظارتی بر این گونه مسائل ندارد و مسئولیت هر آنچه ممکن است در اثر این تعاملات روی دهد با خود اشخاص خواهد بود.

مطابق این سند و شرایط خرید و فروش در تترومارت، کاربر، تترومارت را نسبت به اثرات سویی که ممکن است در اثر خرید و مصرف محصولات خریداری شده به ایشان (کاربر) وارد گردد، مبرّی از مسئولیت خواهد کرد و فروشنده ضامن جبران خسارت است.

تترومارت تلاش می‌کند خدمات خود را برای همه دستگاه‌ها و گوشی‌ها و شبکه‌های مرتبط به اینترنت ارائه کند اما نسبت به آن هیچ تضمینی نمی‌دهد.

عرضه، تبلیغ و فروش محصولات غیر قانونی و غیر مجاز در کسب و کار ممنوع است. همچنین عرضه، تبلیغ و فروش هر محصولی که به اخذ مجوز خاصی نیاز دارد، بدون گرفتن مجوزهای لازم ممنوع است و در صورت تخلف فروشنده و منجر شدن به آسیب یا شکایت اشخاص، فروشنده ضامن جبران خسارت و تتراد مبرّی از مسئولیت است.

عرضه و فروش محصولات تحت عنوان «دارو» و ادعای درمان وسلامت، بدون مجوز سازمان غذا و دارو جرم است و تتراد به محض تشخیص و شناسایی این موارد، از نمایش و فروش محصولات جلوگیری خواهد کرد و نیز می‌تواند حساب کاربری فروشنده را مسدود یا کسب و کار را تعطیل کند و فروشنده از این جهت هیچ گونه ادعایی نخواهد داشت.

به طور کلی، همه مسئولیت و تبعات ادعای هرگونه خواص برای محصولات، بدون امکان اثبات و ارائه ادله اثبات‌کننده، بر عهده فروشنده است؛ مانند اصطلاح «ارگانیک» در محصولات کشاورزی یا ادعاهایی نظیر شفابخش، تضمینی و معجزه‌آسا در محصولات خوراکی.

استفاده از عناوین نیازمند مجوز از وزارتخانه‌ها یا سازمان‌های دولتی و مراکز علمی، اسامی متعلق به برندهای ثبت‌شده، نام‌های کامل یا اختصاری متعلق به دولت، اسامی آثار ملی و تاریخی، اسامی دانشمندان، هنرمندان و افراد مشهور معاصر، بدون گرفتن مجوزهای لازم ممنوع است و در صورت تخلف فروشنده و منجر شدن به شکایت اشخاص حقیقی یا حقوقی، تمام مسئولیت و عواقب آن با فروشنده است.

فروشنده می‌پذیر که در صورتی که فعالیت تجاری ایشان نیازمند دریافت مجوز از سازمان‌ها/ارگان‌ها (دولتی/خصوصی) یا پروانه فعالی/کسب برای کالا/خدمت، محل نگهداری کالا، محل کسب و غیره باشد، هر کدام از آن‌ها را اخذ نموده و سپس اقدام به فروش کالا/خدمت بر بستر تترومارت نماید. در غیر این صورت مسئولیت هرگونه نقض قوانین و مقررات مربوطه بر عهده فروشنده خواهد بود و تترومارت هیچ‌گونه مسئولیتی نخواهد داشت.

فروشنده می‌پذیرد که هرگونه اقدام به عملیات صرافی نظیر خرید و فروش نقدی ارز، سکه، انجام عملیات مربوط به حواله‌های ارزی و ... (وفق ماده ۲۸ فصل ششم دستور العمل اجرایی تأسیس، فعالیت و نظارت بر صرافی‌ها مصوب ۹۳) بر بستر تترومارت ممنوع می‌باشد و مسئولیت نقض قوانین و مقررات مربوطه بر عهده فروشنده خواهد بود و تترومارت هیچ‌گونه مسئولیتی نخواهد داشت.

فروشنده می‌پذیرد که هر فعل یا ترک فعلی که موجب نقض تشریفات قانونی مربوط به ورود و خروج کالا و ارز گردد و در مبادی ورودی یا هر نقطه از کشور حتی محل عرضه آن در بازار داخلی کشف گردد، قاچاق محسوب می‌شود و خلاق قوانین تترومارت و قوانین کشور می‌باشد. همچنین وفق ماده ۵۷ قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز مصوب ۹۲ از مصادیق جرایم اقتصادی می‌باشد و فروشنده متعهد می‌گردد از فروش یا تبلیغ کالا و ارز قاچاق با آگاهی از مواد ۱۸، ۲۲، ۲۶ و ۲۷ قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز مصوب ۹۲ خودداری نماید. لذا مسئولیت هر گونه تخطی از این قوانین یا نقض آن بر عهده فروشنده می‌باشد و تترومارت هیچ گونه مسئولیتی نخواهد داشت.

فروشنده می‌پذیرد هر گونه اقدام به تبلیغ، خرید و فروش اشیاء عتیقه در فضای مجازی و بر بستر تترومارت ممنوع می‌باشد و خلاف قوانین کشور است. تبصره: وفق نظام‌نامه اجرایی قانون ۱۲ آبان ۱۳۰۹ راجع به حفظ آثار عتیقه ایران مصوب ۱۳۱۱، کلیه آثار صنعتی اقوامی که تا انتهای دوره زنده در خاک ایران زندگی کرده‌اند عتیقه نامیده می‌شود. بنابراین مسئولیت هر گونه تخطی از این قوانین یا نقض آن بر عهده فروشنده می‌باشد و تترومارت هیچ‌گونه مسئولیتی نخواهد داشت.

فروشنده متعهد می‌شود که تأمین کالاهای خاص از جمله (بهداشتی و آرایشی، مواد غذایی، پروتئینی، لبنیات، شیرینی و امثال آن) توسط کسب و کارهای واسطه‌گری الکترونیکی باید از تأمین کنندگانی صورت گیرد که مطابق بند یک قوانین ناظر به تولید، محل فعالیت و عرضه کالا را رعایت کرده‌اند. در غیر این صورت مسئولیت هرگونه ضرر یا زیانی که از عدم رعایت این بند به مشتری وارد می‌گردد بر عهده فروشنده خواهد بود و تترومارت هیچ‌گونه مسئولیتی نخواهد داشت.

فروشنده می‌پذیرد که از کسب و کار اختصاصی خود، صرفاً جهت عرضه، فروش و ارسال همان محصولات ذکر شده در کسب و کار استفاده نماید. بنابراین فروش و ارسال هر محصول ذکر نشده در کسب و کار (اعم از قانونی یا غیر قانونی، دارای مجوز یا بدون مجوز) ممنوع است و کلیه مسئولیت‌های حقوقی و کیفری ناشی از این اقدام، به طور کامل به عهده فروشنده است و وی موظف به جبران کلیه خسارات ناشی از آن و پاسخگویی به تترومارت و همچنین مراجع ذی‌صلاح قضایی خواهد بود.

هزینه‌ی نگه‌داری کسب و کار به صورت ماهیانه یا سالیانه قابل شارژ می‌باشد. چنانچه کسب و کاری بیش از یک ماه پس از پایان اعتبار خود اقدام به شارژ سرویس خود نکرد، تترومارت می‌تواند حساب کاربری و کسب و کار وی را مسدود و تعطیل کند. همچنین داده‌های ذخیره‌شده در کسب و کار پاک خواهد شد و فروشنده هیچ ادعایی نسبت به آن نمی‌تواند داشته باشد.

نظر به تکلیف قانونی صاحبان کسب‌و‌کارها مبنی بر اعلام مالیات‌های تکلیفی خود به اداره مالیات حوزه مالیاتی مربوطه، هر یک از کاربران موظف‌اند، نسبت به انجام تکالیف قانونی خود پیرامون این مسئله در مواعد مقرر اقدام کنند. بدیهی است ارائه گزارش‌های مالیاتی تترومارت به اداره مالیات، ارتباطی به کاربران ندارد و به هیچ عنوان نافی تکالیف قانونی آن‌ها نخواهد بود.

هیچ یک از محصولاتی که در بستر تترومارت ارائه می‌شوند و به فروش می‌رسند توسط تترومارت تولید، انبارداری و بررسی کیفی نمی‌شوند، بلکه این محصولات مستقیماً و منفرداً توسط خود فروشندگان، تولید یا عرضه می‌شوند. بنابراین تترومارت نمی‌تواند تضمینی بر کیفیت، سلامت یا حتی قانونی بودن محصولات از هر جهت ارائه کند. در این موارد فروشندگان مسئول مستقیم کیفیت و سلامت قطعی محصولات خود هستند و ضامن جبران خسارت مشتریان می‌باشند و هرگونه ادعایی باید باید علیه فروشنده طرح شود و مشتری، تترومارت را نسبت به اثرات سویی که ممکن است در اثر خرید و مصرف محصولات خریداری شده به ایشان وارد گردد، مبرّی از مسئولیت می‌کند.

حق لغو سفارش یا بازگرداندن محصول توسط مشتری با توجه به شرایط ذکر شده در قوانین بازگرداندن محصولات محفوظ است و همه کاربران با ایجاد حساب کاربری، این قوانین و شرایط را مطالعه و می‌پذیرند.

تترومارت می‌تواند برای فروشنده نسبت به تعداد درخواست لغو سفارش یا تأخیر در ارسال و نیز ثبت عدم رضایت یا گزارش مشکل توسط مشتری، امتیاز منفی لحاظ کند.

در صورت بروز هرگونه اختلاف میان فروشنده و مشتری، تترومارت مرجع رسیدگی و حل اختلاف است. حکم صادر شده از طرف داور[ان]، معتبر قطعی و برای طرفین لازم الاجرا خواهد بود.

کاربران نباید اطلاعات حساس خود یا دیگران را منتشر کنند. تترومارت مسئولیت سوء استفاده از این اطلاعات توسط دیگران را نمی‌پذیرد.

تترومارت به هیچ وجه مسئولیت خسارت‌های وارده در اثر اعتماد هر کاربر به دیگر کاربران و فاش شدن اطلاعات‌شان را نمی‌پذیرد.

کاربر ملزم به رعایت قوانین بین المللی در رابطه با استفاده از شبکه جهانی اینترنت است.

اطلاعیه‌هایی که توسط تیم تترومارت به صورت موردی به اطلاع کاربران می‌رسد در حکم قوانین می‌باشد و کاربران ملزم به رعایت آن می‌باشند.